Aktuality


Vážení spoluobčané,
spolek Zdravý domov Vysočina již 18 let vystupuje proti umístění skládky vysoceradioaktivního odpadu na Budišovsku. V souvislostí s tzv. taxonomií EU a plánovanou stavbou dalšího bloku v Dukovanech tlak státu na výběr finální lokality v nejbližších letech ještě zesílí. Hlubinné úložiště přitom není jediným nezbytným řešením. V...

V sobotu 9. 4. 2022 se po dvouleté covidové přestávce zúčastnilo asi 150 občanů celostátní akce zvané "Den proti úložišti". Ta se letos konala za proměnlivého počasí v budišovském zámeckém parku. Organizátory protestu přijeli podpořit i kolegové z Jaroměřicka (vyřazená lokalita Na Skalním).

Po dvouleté pauze si vás dovolujeme pozvat na celostátní DEN PROTI ÚLOŽIŠTI, který se uskuteční 9. dubna 2022 ve 14:00 v zámeckém parku v Budišově. Srdečně zveme všechny, kterým záleží na zachování naší krajiny a bezpečném životním prostředí.

Vážení členové a příznivci Zdravého domova Vysočina,
dovolujeme si Vás pozvat na valnou hromadu našeho spolku, která se bude konat v pátek 26. 11. 2021 od 18:00 v restauraci U Kazdů v Budišově.

Vláda ČR nám toto pondělí nadělila nechtěný dárek, schválila totiž zúžení počtu možných lokalit pro stavbu hlubinného úložiště radioaktivního odpadu, přičemž naše lokalita Horka postoupila spolu s třemi dalšími do užší fáze výběru. Přesto neklesáme na mysli. Dlouhodobě se snažíme zpochybňovat vlastní koncept hlubinného úložiště a podporu hledáme na...