Aktuality


Vážení členové a příznivci Zdravého domova Vysočina,
dovolujeme si Vás pozvat na valnou hromadu našeho spolku, která se bude konat v pátek 26. 11. 2021 od 18:00 v restauraci U Kazdů v Budišově.

Vláda ČR nám toto pondělí nadělila nechtěný dárek, schválila totiž zúžení počtu možných lokalit pro stavbu hlubinného úložiště radioaktivního odpadu, přičemž naše lokalita Horka postoupila spolu s třemi dalšími do užší fáze výběru. Přesto neklesáme na mysli. Dlouhodobě se snažíme zpochybňovat vlastní koncept hlubinného úložiště a podporu hledáme na...

Přinášíme přehled událostí okolo výběru lokality pro HÚRAO (Hlubinné úložiště radioaktivního odpadu), které se dotýkají nejen lokality Horka. Za pozornost stojí postoj zastupitelů/kandidátů do zastupitelstva Kraje Vysočina nebo zastupitelů města Třebíč.

V úterý 8. 9. 2020 se konalo jednání zastupitelstva Kraje Vysočina. Na pořadu jednání byl také bod "Stanovisko Kraje Vysočina k výběru umístění hlubinného úložiště radioaktivních odpadů (HÚRAO) a vyhořelého jaderného paliva (VJP) na území Kraje Vysočina".